КІГД набув членство в Міжнародній коаліції за рівну оплату праці рівної цінності - Equal Pay International Coalition (EPIC)

25 May at 21:05
Equal Pay International Coalition

Київський інститут гендерних досліджень став членом Міжнародної коаліції за рівну оплату праці рівної цінності (ЕРІС). КІГД став першою з українських неурядових та експертних організацій, що отримала запрошення та з травня 2020 року набула членства в цій коаліції.

"Членство Інституту в Міжнародній коаліції за рівну оплату праці без сумніву стане поштовхом до ефективнішої роботи на національному, регіональному та глобальному рівнях задля забезпечення коаліційних цінностей та бачення, й вирівнювання  гендерних дисбалансів у праці", - заявила директорка КІГДу Марфа Скорик.

Набуттю членства в ЕРІС передувала робота Інституту в галузі забезпечення трудових прав жінок, що стало пріоритетом КІГД з 2016 року. Тоді Інститут координував підготовку Альтернативної доповіді від НУО про виконання Україною CEDAW (Восьма періодична доповідь, за період з 2010 року).

Завдяки цій роботі стало статистично видимим сповзання у трудових правах жінок в Україні за період з 2010 року. Зокрема, що середня жінка в Україні отримує 0,66% від заробітної плати чоловіка. Також Доповідь показала відсутність ефективних урядових заходів на протидію цьому та відсутність національної гендерної експертизи в питаннях праці.

Щоб розкачати цю стагнуючу ситуацію та привернути увагу розробників політики, у березні 2017 року Інститут ініціював створення Коаліції "За рівність і недискримінацію у праці". Вона об’єднала неурядові, профспілкові та про-урядові організації. Спільними зусиллями ми вивели питання трудових прав жінок та рівної оплати за рівноцінну працю із маргінесу в топ державної гендерної політики. У наслідку, відразу два ключові державні документи, підготовані за участі консультанток Інституту протягом 2018 року, включили низку заходів з цих питань. Це Державна програма з рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до 2021 року.

Завдяки постійній налагодженій співпраці Інституту з колежанками з жіночих та профспілкових організацій, з організацій працедавців, ми спільно змогли підготувати питання розділу "Інклюзивний розвиток, спільний добробут та достойна робота" Паралельного звіту з імплементації Україною Пекінської декларації та Платформи дій, 2019. І, з 2020 року спільно з іншими жіночими та феміністичними організаціями, ініціювали підготовку наступної неурядової доповіді за CEDAW, де питання щодо рівної оплати за рівноцінну працю – серед інших – буде ключовим.

Equal Pay International Coalition (EPIC) – Міжнародна коаліція за рівну оплату праці рівної цінності – міжнародна багатостороння ініціатива, що діє на глобальному, регіональному та національному рівнях. Коаліція підтримує уряди, організації роботодавців та профспілки, інші зацікавлені сторони у їх зусиллях вживати конкретних заходів та зменшувати гендерні розриви в оплаті праці. EPIC прискорює прогрес у забезпеченні рівності заробітної плати, підвищуючи обізнаність, обмін знаннями, інновації та розширення ініціатив та програм, які вже дали позитивні результати. Ця коаліція також надає підтримку для вдосконалення законодавства, нарощування потенціалу та посилення механізмів моніторингу та виконання.